X
تبلیغات
ووشو نیوز /WUSHU NEWS IRAN
ووشو نیوز /WUSHU NEWS IRAN
جدیدترین اخبار ووشو در اولین پرتال اطلاع رسانی ووشو ایران
نوشته شده در تاريخ 92/12/26 توسط سعید دورایران |

در پایان مسابقات بخش ساندای قهرمانی جوانان جهان، برای نخستین بار تیم ایران بر سکوی قهرمانی ایستاد. این تیم امروز (دوشنبه 26 اسفند ماه 1392) موفق به کسب چهار مدال طلا شد که نتیجه ای خارق العاده به شمار می رود.

در پایان رقابت های ساندا، ایران با کسب چهار مدال طلا، سه نقره و یک برنز در مجموع دختران و پسران، بر سکوی نخست تکیه زد. چین با 3 طلا و دو نقره بر سکوی دوم و ویتنام با سه طلا بر سوی سوم ایستادند.

 

دخترها بر سکوی دومی

در روز پایانی مسابقات جهانی جوانان که در ترکیه برگزار شد، تیم ساندا عملکرد خیره کننده ای را به ثبت رساند. این تیم در بخش پسران موفق به کسب 4 مدال طلا شد. یک نقره نیز توسط این تیم کسب شد. دختران سانداکار نیز به دو نقره و یک برنز دست یافتند که نتیجه ای خیره کننده بود.

در ایتدا دختران ووشوکار به مصاف حریفان رفتند. در این روز، دو دختر سانداکار در بازی نهایی حضور داشتند.

ابتدا ماریه قادری نژاد در دیدار نهایی برابر حریفی از چین قرار گرفت؛ اما نتوانست بر وی غلبه کند. وی در دو راند شکست خورد تا به مدال نقره بسنده کرده باشد. ملی پوش 48 کیلوی ساندا در این راه با یک دور استراحت مواجه شده و در نیمه نهایی نیز بر حریفی از مصر غلبه کرده بود.

در ادامه زهرا سلحشور که به فینال 56 کیلوی رقابت های جهانی جوانان صعود کرده بود، برابر حریف ویتنامی شکست خورد تا به مدال نقره برسد. وی در رقابتی نفس گیر، 2 بر یک شکست خورد تا طلا را به حریف دهد. وی در این راه حریفانی از مصر و روسیه را شکست داده بود.

صبا شریفی، دیگر سانداکار نیز که در وزن 60 کیلوگرم حضور داشت، با شکست در مرحله نیمه نهایی برابر حریفی از مصر، به عنوان سومی بسنده کرده بود.

 

طوفان طلایی پسران مبارز

در ادامه نوبت به پسران سانداکار رسید. مهدی محمدی در فینال رقابت های جهانی جوانان برابر حریف چینی تن به شکست داد. وی یک مبارزه سنگین را به نمایش گذاشت؛ اما در راند دوم، داوران بازی را به حریف دادند که با اعتراض گسترده تماشاگران نیز همراه شد. این ملی پوش 52 کیلو برای رسیدن به این مرحله برابر حریفانی از ترکیه، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان به پیروزی رسیده بود.

اما عرفان آهنگریان موفق شد در دیدار نهایی 56 کیلوگرم مسابقات جهانی جوانان با نتیجه دو بر صفر حریف روس را شکست دهد. وی در تمام بازی بر نورسلطان کاپاروف غلبه داشت و نمایش خیره کننده ای را به نمایش گذاشت. وی بعد از این پیروزی با پرچم ایران دور افتخار زد. وی پیش از این توانسته بود دولگوشی از ترکمنستان و حریفی از ویتنام  را در دو راند پیاپی شکست دهد. او در دور یک چهارم نهایی باید با برنده فرانسه و اندونزی روبرو می شد که به دلیل تخلفات وزنی و مبارزه ای این دو، بدون رقابت به نیمه نهایی صعود کرد.

محسن شهبازی موفق شد در رقابت پایانی 70 کیلوگرم رقابت های جهانی برابر حریفی از هند به برتری برسد. وی حریف را در دو راند پیاپی شکست داد تا به این عنوان برسد. وی تا این مرحله با حریفانی از ویتنام، قزاقستان و اندونزی روبرو شده بود.

میلاد عارفی مقام موفق شد در بازی پایانی 75 کیلوی جهانی به مدال طلا برسد. وی در دیداری برتر از حریف قزاق، 2 بر صفر پیروز شد تا کاروان ایران بار دیگر رنگ طلایی را ببیند. او در دورهای قبل توانسته بود حریفی از هند و افغانستان را از پیش رو بردارد.

سینا خلیلی موفق شد در رقابتی نفس گیر با نتیجه 2 بر یک بر ژائو ژنگ غلبه کرده و به عنوان نخست دست یابد. بسیاری بر این باور بودند که این دیدار، زیباترین مبارزه این دوره بود. این سانداکار 80 کیلو در مرحله نیمه نهایی با حریفی از روسیه مواجه شده بود. خلیلی در دور اول استراحت داشت.

 

رقابت های جهانی جوانان ووشو از جمعه 23 اسفند ماه 92 با حضور نزدیک به 50 کشور در آنتالیای ترکیه آغاز به کار کرد. تیم ایران در دو بخش تالو و ساندای دخترن و پسران در این مسابقات شرکت کرده است.

نوشته شده در تاريخ 92/12/17 توسط سعید دورایران |

دور پایانی لیگ برتر ووشو در حالی روز گذشته (پنجشنبه) 15 اسفندماه با برگزاری دیدار میان تیم‌های پرشین و پارس جنوبی به پایان رسید که در این رقابت پرشین موفق شد 10 بر 3 پارس جنوبی را از پیش رو بردارد و در پایان قهرمان هفتمین دوره از مسابقات لیگ برتر شود.

*در پایان این رقابت‌ها نفرات برتر انتخاب و به شرح زیر معرفی شدند:

فنی‌ترین تیم: پرشین

بهترین سرپرست: محمدحسین زارعی (رنگ فیروزه شیراز)

پرامتیازترین بازیکن تالو: فرشاد عربی از پرشین

بهترین بازیکن ساندا: جواد آقایی از پرشین

بهترین مربی: محمدرضا شیرآقایی از پرشین

-
نوشته شده در تاريخ 92/12/17 توسط سعید دورایران |
مجمع انتخاباتی هیئت ووشو استان برای انتخاب رئیس جدید این هیئت امروز در سالن کنفرانس ورزش و جوانان یزد برگزار شد .

در این مجمع برای سکانداری هیئت ووشو استان سه نفر ثبت نام کرده بودند که با انصراف دو نفر از آنها، علی کریمی تنها کاندیدای این مجمع بود که با کسب 18 رای از 18 رای ماخوذه به عنوان رئیس هیئت ووشو انتخاب شد.

در پایان مجمع اعضاء به طرح مسائل و مشکلات و نظرات خود پرداختند.

نوشته شده در تاريخ 92/09/23 توسط سعید دورایران |
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، این مسابقات به میزبانی لرستان و در مجموعه ورزشی تختی خرم آباد برگزار شد. در پایان دو روز رقابت در بخش ساندا و تالو، زنجان و فارس به عنوان قهرمانی مشترک دست یافتند. این تیم ها موفق شدند دو طلا و یک برنز را به دست آورند تا اول مشترک نام گیرند. تهران الف نیز با یک طلا، یک نقره و دو برنز روی سکوی سوم رفت.

 

نفرات برتر در اوزان مختلف ساندا به شرح زیر معرفی شدند. البته نفرات سوم به صورت مشترک است.

 

56 کیلوگرم

1- اکبر محمدزاده از زنجان
2- سیدجمال موسوی از مازندران
3- مصطفی امیری از تهران ب و مرتضی خدابنده لو از قم

 

60 کیلوگرم

1- سعید شیبک از سیستان و بلوچستان
2- امیر نجفی از قم
3- مصطفی حیدری از فارس و علیرضا بختیاری از زنجان

 

65 کیلوگرم

1- وحید پرنیان از فارس
2- حسن کرمی فر از همدان
3- حمیدرضا شهابی از مازندران و سجاد فریادیان از ایلام

 

70 کیلوگرم

1- امیر اسماعیلی از زنجان
2- میلاد قزل سفلو از سیستان و بلوچستان
3- علیرضا صحرانشین از لرستان و امید ظفری از همدان

 

75 کیلوگرم

1- میررضا بی باک از تهران الف
2- مجتبی باقرزاده از خراسان رضوی
3- مهرداد کاوند از مرکزی و مرتضی نوروزی از سمنان

 

نفرات برتر مسابقات تالو نیز به شرح زیر معرفی شدند.

 

چانگ چوان

1- مهدی قبادی از کرمانشاه
2- بهروز بخشی از خوزستان
3- رضا خلف نژاد از خوزستان

 

دائو شو - گوئن شو

1- حسام تشنیزی از چهار محال و بختیاری
2- میرمهدی انامقی از آذربایجان غربی
3- امیرمحمد رضایی از البرز

 

نان چوان- نن گوئن

1- مصطفی حسن زاده از فارس
2- طاهر قاسمی از هرمزگان
3- محمدرضا عزیزخانی از تهران الف

 

تای چی چوان- تای چی جین

1- علی وطن خواه از خراسان رضوی
2- فرشید اسدیان از تهران الف
3- حواد بخشی از مرکزی و احسان حسنی از خراسان جنوبی (سوم مشترک)

نوشته شده در تاريخ 92/09/23 توسط سعید دورایران |
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، در این رقابت ها که میزبانی خرم آباد برگزار شد، اصفهان توانست در مجموع ساندا و تالو با کسب 6 طلا، 4 نقره و 3 برنز به عنوان قهرمانی دست یابد.
تیم زنجان با 4 طلا، 4 نقره و 4 برنز، تیم قزوین با 4 طلا، یک نقره و یک برنز و تیم لرستان با 3 طلا، 3 نقره و یک برنز به ترتیب عناوین دوم تا چهارم را به نام خود کردند.

این مسابقات که انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی آنتالیا است، از صبح چهارشنبه (19 آذر ماه) شروع شد. در این دوره بیش از 300 ورزشکار در دو بخش تالو و ساندا حضور داشتند. در این رقابت ها 33 استان شرکت کردند که در ورزشگاه تختی خرم آباد با یکدیگر مصاف داده تا نفرات برتر مشخص شدند.

در مسابقات تالو 172 ورزشکار حضور داشتند. نفرات در فرم های چانگ چوان، نان چوان، تای چی چوان، دائو شو، جین شو، تای چی جین، نن گوئن، گوئن شو، نن دائو و چیانگ شو با هم به رقابت پرداختند. رقابت های ساندا نیز با حضور 141 ورزشکار پیگیری شد. این پیکارها در 8 وزن برگزار شد.

 

نتایج کامل این رقابت ها در دو بخش ساندا و تالو به شرح زیر است:


نتایج ساندای جوانان (باید توجه داشت عنوان سومی به صورت مشترک است)

48 کیلوگرم
1- عزیزا.. علیمرادی از کرمان
2- رضا بزن بیرانوند از لرستان
3- پدرام پایمرد از هرمزگان و ابوالفضل براتی از اصفهان

52 کیلوگرم
1- میلاد اجلی از کردستان
2- مهدی محمدی از زنجان
3- محمد قاسمی از آذربایجان شرقی و علی رئیسی از کرمان

56 کیلوگرم
1- عرفان آهنگریان از مازندران
2- محمد مهرپاک از همدان
3- صابر دیبا از اردبیل و هادی فرهانی از گلستان

60 کیلوگرم
1- محمد بیگدلی از کردستان
2- ابراهیم حدادی از گلستان
3- محمد سوری از لرستان و مهدی پیران از اردبیل

65 کیلوگرم
1- جواد کرمی از زنجان
2- علی جورابچی از آذربایجان غربی
3- علی مولایی از گلستان و حسین مکتب داری از خراسان رضوی

70 کیلوگرم
1- محسن شهبازی از قزوین
2- فردین هوشنگی از کرمانشاه
3- امین نوری از زنجان و مجید محمدی علی آبادی از همدان

75 کیلوگرم
1- میلاد عارفی مقدم از لرستان
2- علی اکبر روحی از قزوین
3- سعید خیری از کرمانشاه و افشین سلیمی از اردبیل

80 کیلوگرم
1- سعید شریفی از هرمزگان
2- سینا خلیلی از آذربایجان غربی
3- حمیرضا بشیری از زنجام و فریبرز مسگری از سیستان و بلوچستان



** نتایج مسابقات تالوی نونهالان

چانگ چوان
1- شاهین بنی طالبی از اصفهان
2- طاها بدیعی از اصفهان
3- علی شکروی از البرز

دائو شو
1- طاها بدیعی از اصفهان
2- محمدرضا جعفری از سیستان و بلوچستان
3- محمدرضا اسماعیلی از قزوین

گون شو
1- اشکان محمدی از لرستان
2- عادل شهباز از سمنان
3-توحید هدایت پور از زنجان

چیانگ شو
1-علی اکبر رحیم از ایلام
2- علی شکروی از البرز
3- برآزمان ترخوانه از زنجان

جین شو
1- شاهین بنی طالبی از اصفهان
2- محمدصالح کاظمی از لرستان
3- میثم اسحاقی از خراسان رضوی


** نتایج تالوی نوجوانان

چانگ چوان
1- امیرحسین سلطانی از زنجان
2- علیرضا صدری از همدان
3- محمدمهدی غمگسار از گیلان

دائو شو
1- امیرحسین سلطانی از زنجان
2- سیدمحمد حسینی از مرکزی
3- محمدامین تیموری از هرمزگان

گوئن شو
1- محمدامین تیموری از هرمزگان
2- سیدمحمد حسینی از مرکزی
3- متین احمدلو از آذربایجان شرقی

چیانگ شو
1- علی گرجی از اصفهان
2- امیر نصیرزاده از تهران الف
3- محمدمهدی شامی از بوشهر

جین شو
1- محمدرضا شیرچی از مازندران
2- محمدمهدی شامی از بوشهر
3-علیرضا صدری از همدان

نن چوان
1- محمدعلی مجیری از اصفهان
2- محمدعلی فرازیان از تهران الف
3- مصطفی دودله از خراسان رضوی

نن گوئن
1-محمدعلی مجیری از اصفهان
2- آرمان صفری از لرستان
3- یاسین ضعیف شناس

نن دائو
1- آرمان صفری از لرستان
2- محمدعلی فرازیان از تهران الف
3- مصطفی دودله خراسان رضوی

تای چی چوان
1- ابراهیم بدل زاده از آذربایجان شرقی
2- مهدی اخلاق عالی از فارس
3- حامد رضایی از مرکزی

تای چی جین
1- محمدرضا قشمی از قزوین
2- فرشاد مداح از کردستان
3-محمد هاشمی از کرمان


** نتایج مسابقات تالوی جوانان


چانگ چوان
1- سید جمال الدین کاظمی از مازندران
2- فاتح حیدریان از کردستان
3- حسام الدین امجدی از کرمان

دائو شو
1- مجید حسنلو از زنجان
2- سیدجمال الدین کاظمی از مازندران
3- محمدرضا رامشگر از هرمزگان

گوئن شو
1- محمدرضا رامشگر از هرمزگان
2- مجید حسنلو
3- فاتح حیدریان از کردستان

چیانگ شو
1- کهدی مختارپور از کهکیلویه و بویراحمد
2- مکائیل نوروزی از تهران الف
2- مرتضی اسدپور از آذربایجان شرقی

جین شو
1- مهدی مختارپور از چهار محال و بختیاری
2- میکائیل نوروزی از تهران الف
3- مهدی نیکنام از البرز

نن چوان
1- حسین رحمانی از خراسان رضوی
2- محمد میرخانی از سمنان
3- امیر حسین رمضانی از کهکیلویه و بویراحمد

نن گوئن
1- محمدرضا قارانی از قزوین
2- حسین رحمانی از خراسان رضوی
3- محمدرضا باقری از فارس

نن دائو
1- محمدرضا قارانی از قزوین
2- محمد میرخانی از سمنان
3- امیرحسین رمضانی از کهکیلویه و بویر احمد

تای چی چوان
1- امیر دارابی از مرکزی
2- مهدی محمدی از زنجان
3- محمد یزدانی از اصفهان

تای چی جین
1- امیر دارابی از مرکزی
2- مهدی محمدی از زنجان
3- محمد یزدانی از اصفهان